06. veebruar - 05. mai

Maailmakooli noortekonkurss “Kildudest saab tervik”

Mondo Maailmakool korraldab iga-aastaselt noortekonkursi, mille eesmärgiks on innustada Eesti noori väljendama oma mõtteid ja tundeid globaalsetel teemadel läbi loominguliste formaatide.

 • 06. veebruar - 05. mai
 • Hind: Tasuta

Kas oled kunagi mõelnud, mis teeb sind ainulaadseks? Igaühel meist on oma nägu, oma mõtted ja tunded. Maailm, kus me elame, on nagu suur rahvaste ja kultuuride mosaiik – räägitakse eri keeltes, järgitakse erinevaid kombeid ja traditsioone. Igal killukesel on oma roll ja tähendus. Oleme ühendatud selles suures ja mitmekesises süsteemis, kus kõigil on midagi ühist – oleme inimesed.

Tänavu on konkursi teemaks “Kildudest saab tervik” ja osalejatel on vabad käed valida loominguline tehnika – olgu selleks siis maal, reels, tants, muusika, luule või mõni muu väljendusviis.

 • Kuidas mõistad erinevaid identiteete, olgu need seotud keele, rahvuse, kultuuri, soo või millegi muuga?
 • Kuidas mõistad mitmekultuurilist ja mitmekesist ühiskonda, selle tekkepõhjuseid ja mõju tänapäevale? Mis on mitmekesisuse positiivsed ja negatiivsed küljed?
 • Mis on sinu identiteet ja väärtused? Milliste identiteetidega inimesed on sinu ümber?
 • Kuidas mõjutavad stereotüübid, eelarvamused ja ebavõrdne kohtlemine ühiskonda sinu ümber?
 • Kuidas luua läbi loomingu sildu erinevate maailmade ja identiteetide vahel?
 • Kuidas suhestub sinu digitaalne identiteet sinu identiteediga reaalmaailmas?

1. Registreeri oma huvi 

Kui kaalud konkursil osalemist, anna oma huvist märku täites eelregistreerimise vormi. Siis saame sind hoida kursis inspiratsioonikohtumiste, lähenevate tähtaegade ja muu konkursiga seotud infoga. Registreerida võib jooksvalt igal hetkel kuni töö tähtajani.

2. Osale inspiratsioonikohtumistel

Noortekonkursi tähtajale eel korraldame põnevaid kohtumisi loomeinimestega, kes annavad noortele inspiratsiooni ja aitavad oma tööd kujundada. Kohtumised on tasuta. Nende kohta saadame kõigile registreerunutele jooksvalt informatsiooni.

Inspiratsiooni leiad ka eelmise aasta loovtööde virtuaalnäitusest (vaata allpool).

3. Esita oma töö konkursile

Töö koos selgitava tekstiga tuleb esitada konkursi korraldajatele hiljemalt 5. maiks 2024 saates selle elektroonselt või lingina e-posti aadressile konkurss@mondo.org.ee. Konkursi tingimused leiad lehe allosast.

Töö esitamisel tuleb märkida autori(te) ees- ja perekonnanimi(nimed), sünniaeg(ajad), haridusasutus(ed) ja klass(id), telefoninumber(numbrid), aadress ning e-posti aadress, töö juhendaja ja tema kontaktid (kui on).

 • Konkursitöö formaat ei ole piiratud. Osaleda võib fotoseeria, muusikavideo, maali, lühifilmi, koomiksi, tänavakunstiteose, lavastuse, essee, lühijutu, luuletuse, käsitöö, sotsiaalmeedia video või muuga. Loovtööle lisaks ootame osalejatelt 1-2-leheküljelist selgitust kontseptsiooni kohta ja tööprotsessi kirjeldust. Konkursitöö võib teostada ka paaristööna.
 • Konkursile esitatud tööd peavad olema valminud või teostatud perioodil 10. detsember 2023 – 5. mai 2024. Konkursile võib esitada üldhariduskoolis tehtud praktilisi- ja loovtöid.
 • Hindame töid kahes vanuseastmes: 7.-9. klass ja 10.-12. klass. Mõlema vanusegrupi võitjatele on auhinnaks maailmahariduslik õppereis.
 • Tööde esitamise tähtaeg on 5. mai 2024.

Korraldaja

Nimi: MTÜ Mondo

Kontaktisik: Alissa Norman

Telefon: 55604232

Email: alissa.norman@mondo.org.ee