18. mai 17:00

Jaapani metsakümblus

Jaapani metsakümblusretk on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist. Retke jooksul liigume ühiselt looduses ühe tunni jooksul, millele järgneb tund aega arutelu kogetu üle. Üritus on suunatud kõikidele täiskasvanud (alates 18-aastastest) huvilistele, kes on võimelised looduses iseseisvalt liikuma. Metsakümbluse käigus paraneb üleüldine vaimne ja füüsiline enesetunne.

  • 18. mai 17:00
  • Hind: Tasuta
  • RMK Illi telkimisala - https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/tartu-jogeva-puhkeala/illi-telkimisala
    Ava Google Mapsis

Jaapanist pärit metsakümblus on pikk traditsioon, mille positiivset mõju inimese füüsilisele ja vaimsele tervisele on ka põhjalikult uuritud. Metsakümbluse käigus liigutakse looduses, rakendades erinevate tegevuste abil kõiki viit meelt. On leitud, et regulaarse, kuid tegelikult ka juba ühe metsakümblusretke käigus paraneb inimese üleüldine heaolu, leevendub ärevus ja stress, paraneb uni, tuju ja tugevneb immuunsus. Metsakümblusretke viivad läbi Tartu Erakooli õpetajad Helen Altin-Ilves ja Anneli Armus-Juhkam, kes on saanud vastava koolituse Jaapanis metsakümbluse sünnikohas Agematsus Future With Forest sihtasutuselt. Kuna eesmärk on metsakümblus viia eesti noorteni laiemal skaalal, toetas Jaapanis metsakümbluskoolituse läbimist Haridus- ja Noorteamet. Kuna tänases ühiskonnas on just noorte vaimse tervise olukord murettekitav, soovime anda eelkõige võimaluse õpetajatele, noorsootöötajatele ja lapsevanematele tutvuda meetodiga, mille abil saaks noorte vaimset tervist parandada. Ühetunnise looduses liikumise retke järgselt kuulevad osalejad Heleni ja Anneli põnevaid kogemusi Jaapanis metsakümblemisest, saavad arutleda, kuidas kogetut ka edaspidi rakendada ning millistes aspektides nende teadlikkus vaimse tervise hoidmisest tõusis.

Retked toimuvad 18. mail, 29. juunil, 27. juulil ja 17. augustil 2024. aastal Elva külje all asuvas Illi metsas, alguspunktiga RMK Illi telkimisalalt (https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/tartu-jogeva-puhkeala/illi…).

NB! 29. juunil toimub üritus inglise keeles! Ühel retkel saab osaleda maksimaalselt 15 inimest ning üritusele on tarvis registreeruda.

Lisainfo: SIIT!

Korraldaja

Nimi: Hariduse Edendamise Sihtasutus (Tartu Erakool)

Kontaktisik: Helen Altin-Ilves

Telefon: +3725053058

Email: helen.altin.ilves@gmail.com